PolskiPolski
2EnglishEnglish
w4gdz8qag9
PLN
2Eur3$
Koszyk (0)
+48 85 688 17 77shop@swarovski-lighting.pl
Strona główna1 » PORADY - NOWOŚCI2 » Jakie oświetlenie wybrać do sypialni

Kontakt

 • NIP: PL5422694921
 • E-mail:shop@swarovski-lighting.pl
 • Telefon+48 85 688 17 77
 • Godziny działania sklepu
  pn-pt 8.00-17.00
  sobota 9.00-13.00

  ul.Hetmańska 44
  15-727 Białystok
  Poland

Systemy płatności

 • PayPal
 • First Data Polcard

Jakie oświetlenie wybrać do sypialni

Data dodania: 29-10-2017 Podczas planowania aranżacji wnętrz w wymarzonym domu czy też mieszkaniu, bezwzględnie należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie oświetlenie wybrać do sypialni. Ta niezwykle istotna kwestia odnosząca się do tego, jak zaplanować oświetlenie do sypialni, będzie bowiem przez długie lata przekładać się na codzienny komfort użytkowania tego pomieszczenia.

Asortyment, jeśli chodzi o lampy do sypialni, jest niezwykle szeroki i zróżnicowany, co zdecydowanie nie ułatwia wyboru. Tymczasem wystarczy kierować się kilkoma prostymi zasadami, aby w rezultacie nie tylko pięknie, ale i funkcjonalnie oświetlić sypialnię. Odpowiadając na pytanie, jak dobrać oświetlenie do sypialni, należy zdać sobie sprawę z faktu, iż to nie oświetlenie sufitowe gra w tym pomieszczeniu pierwsze skrzypce. Bez wątpienia najważniejszą rolę odgrywają odpowiednio dobrane lampy, służące w charakterze lampek nocnych tuż obok wezgłowia łóżka. To one będą oświetlały sypialnię w długie jesienne wieczory oraz ciemne zimowe poranki. To właśnie lampki nocne będą służyły mieszkańcom sypialni podczas lektury książek oraz wieczornego relaksu. Dlatego rozważając kwestię, jakie lampy wybrać do sypialni, należy położyć szczególny nacisk właśnie na lampy do sypialni obok wezgłowia łóżka. Rozmyślając nad tym, jakie oświetlenie wybrać do sypialni, możemy wybierać spośród wielu modeli, które posłużą nam jako lampki nocne. Z pewnością największą popularnością w tym względzie cieszą się niezmiennie niskie lampy stołowe, które umieszczamy zazwyczaj na nocnym stoliku.

 

Jak zaplanować oświetlenie do dużej sypialni?

Jeżeli jednak dysponujemy odpowiednio dużym pomieszczeniem, możemy również zdecydować się na mniej konwencjonalne rozwiązanie, jakim są stojące lampy do sypialni. Pozwalają one zaoszczędzić cenne miejsce na nocnym stoliku oraz mogą stać się głównym akcentem stylistycznych w sypialni. Należy jednak umiejscowić je wyjątkowo rozważnie, tak, aby nie potknąć się o nie w ciemności. Prowadząc rozważania na temat tego, jak zaplanować oświetlenie do sypialni, nie sposób zapomnieć o niezwykle popularnych kinkietach. Doskonale sprawdzają się one zarówno nad łóżkiem, w charakterze lampek nocnych, jak i doświetlania takich miejsc jak toaletka czy też naścienne lustro. Przy ich pomocy możemy również uatrakcyjnić każdą aranżację ścienną.

 

Jeżeli nie posiadamy osobnej garderoby, prawdopodobnie w naszej sypialni znajdzie się również pojemna szafa. Planując, jakie lampy wybrać do sypialni, należy również zadbać o to, aby odpowiednio doświetlić tę strefę przechowywania. Warto w takiej sytuacji zastosować punktowe oświetlenie halogenowe bądź energooszczędne oświetlenie ledowe. Z pewnością powyższe wskazówki na temat tego, jak dobrać oświetlenie do sypialni, przydadzą się podczas aranżowania wymarzonej sypialni. Dzięki odpowiedniemu oświetleniu z pewnością pomieszczenie to zyska wyjątkową przytulność i stanie się prawdziwą oazą spokoju.
Przejdź do strony głównej